Savaştepe Evden Eve Nakliyat

Savaştepe Evden Eve Nakliyat

Tarihe baktığımızda insanlar hep çeşitli sebeplerden dolayı bir yerden başka bir yere gitmişlerdir, bazen yiyecek için bazen çalışmak için bazen de verimli topraklar için. Giderlerken de ihtiyaç duyacakları eşyaları da beraberlerinde götürmüşlerdir, işte taşımacılık ve nakliyede bu şekilde doğup ihtiyaç halini almıştır. Balıkesir’in nüfusunun çoğunluğunu oluşturan Yörük halkı da Savaştepe ilçesinde yoğun bir halde yaşamlarını sürdürmektedir. Bilindiği gibi Yörükler sürekli yer değiştirdikleri için taşınma işinde gayet başarılıdırlar, bu yüzden Savaştepe evden eve nakliyat denildiğinde akla gelen konusunda uzman nakliye şirketi  karakoç nakliyat gelir. Temelden yetişmiş bir firma olan şirket eşya istifi, taşıması ve düzenli olarak yerleştirmesi konusunda daha bir marifetlidir.

Nakliyatın Önceleri

En eski nakliye hizmetkarları bilindiği üzere yük hayvanlarıdır, ancak zamanlar eşyaların sayıları da ağırlıkları da artınca insanlar daha büyük ve güçlü araçlara gereksinim duymuştur. Yerleşik olmayan hayat biçimleri ile ün salmış Yörükler bu konuda deneyimli sayılır, ancak araç yerine yük ve binek hayvanlarını kullandıkları için yerleşik yaşam tarzına uygun eşyalara sahip değillerdi. Zamanla onlarda kurulu düzenli yerleşik hayatı seçerek daha fazla eşya sahibi oldular ve taşınmanın ustalık kurallarını bir bakıma başlatan Yörüklerde artık nakliye şirketleri ile çalışır oldu. Farklı ihtiyaçlara hizmet eden bu sektör günümüzde çokçası evden eve veya ilden ile nakliye olarak daha bir ön plana çıkar oldu.

Eşya Taşımacılığın Temel İlkeleri

Elbette ki her işte olduğu gibi eşya taşımacılığı nın da belirli kriter ve ilkeleri vardır, insanların kafalarına oturmuş genel bir bakış açısı her sektörde vardır. Nakliyede de insanların ilk beklentilerinin biri eşyalarının garantili ve hasar görmeden istenilen adrese teslimatıdır, ayrıca her konuda önem arz eden zaman kavramı da ince çizgilerden biridir. Müşterinin belirlediği gün ve saate göre iş sıralaması yapılarak tam zamanında kaliteli hizmet sunmayı kendine ilke edinmiş firmamız da belki de bu yüzden tüm müşteri ile çalışmalarından her iki tarafında memnun olarak ayrılmasını sağlamıştır. Sizde bizi tercih ederek doğru yerde olduğunuzu göreceksiniz.